ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz »

Tipy na výlet

Hrad Choustník s rozhlednou

Zřícenina rožmberského hradu leží na vrcholku hory Choustník nad stejnojmennou obcí v okrese Tábor. Raně gotický hrad byl založen v letech 1262 - 1282, jako společné dílo dvou synů Beneše z Choustníka. V českých zemích tak vznikl vzácný typ hradu se dvěma hradními jádry v podobě oddělených obytných paláců.

Další info »

Rozhledna Boubín

Rozhledna Boubín se nachází na stejnojmenné hoře na Šumavě. Byla oficiálně zpřístupněna v roce 2005, neoficiálně byla však navštěvována již před otevřením. Konstrukce 21 metrů vysoké rozhledny je ze smrkové kulatiny. Celá stavba musela být provedena bez strojní mechanizace, materiál o celkové váze 60 tun sem tak byl dopravován zřízenou lanovkou a koňmi.

Další info »

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

ZOO Dvorec se nachází v jižních Čechách, 4km od Borovan směrem na Trhové Sviny. Lesní prostředí dodává místu klid a pohodu navádějící k odpočinku a relaxaci. Zoopark byl založen v roce 2007 jako obecně prospěšná společnost specializující se na chov vzácných druhů exotických zvířat. Zoo Dvorec je též druhou zoo v ČR, která vlastní vzácné tygry indické v bílé formě.

Další info »

Zoologická zahrada Tábor-Větrovy

Zoologická zahrada se nachází v obci Větrovy - na jihovýchodním okraji města Tábor. Byla založena v květnu 2015. Jde o jednu z nejmladších zoologických zahrad v České republice. Svojí rozlohou, která dosahuje téměř 10 hektarů, však patří mezi největší zoologické zahrady v jižních Čechách. Můžete si zde prohlédnout přes dvě stě zvířat, přičemž více než třetina z nich patří mezi chráněné druhy u nás i ve světě.

Další info »

Krokodýlí ZOO Protivín

Soukromá zoologická zahrada chovající 22 druhů krokodýlů, ale i jiná zvířata, například hady a želvy. Nachází se v areálu na severní straně Masarykova náměstí v Protivíně v okrese Písek. Zoo vznikla ze soukromého chovu Miroslava Procházky, který se krokodýly zabýval již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. Jako datum vzniku zoo je uváděn 1. červen 2008.

Další info »

Zoo Ohrada - Hluboká nad Vltavou

Zoologická zahrada Ohrada, nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou, je otevřená od roku 1939. Byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v parku u loveckého zámku Ohrada, který již tou dobou nebyl využíván pro své původní účely.

Další info »

Zámek Ohrada

Barokní lovecký zámek dal postavit v l. 1708 - 1713 kníže Schwarzenberk, podle návrhu architekta P. I. Bayera. Proslul jako místo honosných honů a loveckých slavností. Lovecké muzeum na Ohradě vzniklo již v roce 1842, kdy tam byly soustředěny rozsáhlé sbírky loveckých trofejí a vycpanin a patří tak mezi naše nejstarší muzea vůbec.

Další info »

Tvrz Žumberk

Pozdně gotická tvrz se nachází v obci Žumberk nedaleko Nových Hradů. Žumberk byl již ve 13. století centrem šlechtického statku, panské sídlo zde vzniklo nejpozději ve 14. století. Na konci 15. století vystavěl zřejmě Ludvík ze Žumberka novou tvrz, neboť stávající sídlo již pravděpodobně nevyhovovalo jeho nárokům. Tato tvrz se v přestavěné podobě dochovala do dnešních dnů.

Další info »

Kulturní dům Slavie

Kulturní dům Slavie byl postaven jako dům Spolku budějovických Němců. Základní kámen byl slavnostně položen 24. července 1871. Novorenesanční dvoupatrovou budovu s ústředním sálem, tělocvičnou, restaurací, spolkovými místnostmi, kancelářemi a kuželnou postavil místní inženýr Karl Schmidt podle návrhu arch. Ignáce Ullmanna. Vedle budovy byla zahradní restaurace a přírodní amfiteátr.

Další info »

Galerie Hrozen

Galerie Hrozen v Českých Budějovicích zahájila činnost v roce 1998 v rekonstruovaných prostorách historického renesančního měšťanského domu, který se nachází v těsné blízkosti dominanty města Černé věže. Bohaté vrcholně renesanční sgrafitové průčelí domu s dochovaným negativem polovalbové konstrukce krovu je jedinečnou architektonickou památkou.

Další info »
1 2 3
Tipy na výlet 11 - 20 | 26 Celkem

Tipy na dovolenou - Jižní Čechy, Lipno, Šumava


Park
16.08.2022 - 20.08.2022
Cena za os. od: 4 380


Orea Resort Horizont Šumava
22.08.2022 - 27.08.2022
Cena za os. od: 11 725


Alf
23.08.2022 - 27.08.2022
Cena za os. od: 3 040


Lh Dvořák
23.08.2022 - 29.08.2022
Cena za os. od: 10 050Pátek 12.8.2022
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.