ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Asistenční centrum pomoci Českého červeného kříže v Prachaticích nabízí služby

28.03.2022
V prostorách Českého červeného kříže v Prachaticích v Nemocniční ulici je od 21. března spuštěno asistenční centrum pomoci.
Foto: prachatice.eu
Asistenční centrum pomoci je koncept, který spojuje v jednom místě různé druhy pomoci. S tímto konceptem se členové Českého červeného kříže Prachatice seznámili prostřednictvím příspěvku Univ.-Prof. Dr. Barbary Juen z Rakouského Červeného kříže na konferenci Bezpečná společnost v roce 2018, bylo i tématem interního vzdělávání pod vedením psychologa HZS mjr. Mgr. Tomáše Adámka a koordinátora humanitární pomoci Mgr. Josefa Koláčka v roce 2019.

Díky těmto znalostem i zkušenostem ze služeb v krajském asistenčním centru (tzv. KACPU) jsme mohli v našich prostorách v Prachaticích od 21. března spustit asistenční centrum pomoci, které pomáhá takto:

Materiální pomoc v podobě hygienických potřeb, oblečení, hraček či potřeb pro domácnost poskytujeme po domluvě na telefonu 724 367 840. Zároveň je možné do sbírky i přispět, v úterý a středu od 17 do 20 hodin nadále probíhá sbírka zdravotnického materiálu, který putuje Ukrajinskému Červenému kříži.

Každé úterý a středu od 18 do 20 hodin probíhají společná setkání zaměřená na poznávání českého jazyka pod vedením lektora ČČK a tlumočníků.

Ve čtvrtek od 15 do 17 hodin nabízíme psychosociální pomoc - pomoc s dokumenty, poradenství, krizovou intervenci, možnost rozhovoru o tom, jak zvládat situaci. Naše dveře jsou otevřeny nejen ukrajinským občanům, ale dobrovolníkům, pracovníkům z pomáhajících profesí, příslušníky IZS, a v neposlední řadě také dobrovolným tlumočníkům. Během služeb na KACPU jsou těmi, kdo se setkávají s těžkými příběhy a bývají první oporou přicházejících lidí.

Český červený kříž také po desetiletí poskytuje tzv. Pátrací službu. Tu může využít ukrajinský občan, který má svého nejbližšího příbuzného v současné době na Ukrajině (nejbližší příbuzný: rodiče, prarodiče, sourozenci, děti), byl s nimi dosud v aktivním kontaktu a tento kontakt byl přerušen. Zájemce, který splňuje podmínky a chce využít pátrací službu ČČK, je povinován osobně navštívit oblastní spolek ČČK - zde pracovníci ČČK provedou rozhovor se žadatelem, žadatel vyplní žádost o pátrání a vlastnoručně ji podepíše; pracovníci ČČK žádost rovněž podepíšou a orazítkují. Je však nutné domluvit si schůzku předem na telefonu 724 367 840.

Díky práci našich dobrovolníků a členů, spolupráci s Portus Prachatice, o.p.s., daru obce Chlumany a paní Lenky Fatkové, soukromým sponzorů a dárcům materiální pomoci a Fondu humanity ČČK je vše zcela zdarma.

Podpořit činnost ČČK může každý také prostřednictvím veřejné finanční sbírky: číslo účtu je 333999/2700, variabilní symbol 1502.

Tuto sbírku podpořilo také Město Vimperk částkou 100.000 Kč, a benefiční koncert Pracovní soboty, kde se vybralo krásných 6.200 Kč.

Zdroj: Město Prachatice
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

CzechTourism: Kdo bude Evropským hlavním městem kultury 2028? O titul bojují Broumov a České Budějovice

Letos v létě by mělo být jasné, které české město se stane Evropským hlavním městem kultury (EHMK) roku 2028. Ve finále jsou Broumov a České Budějovice. Město, které titul získá, bude moci celý rok představovat Evropě svůj kulturní život a podnítit ...

Festivaly Maker Faire letos zavítají do dvanácti českých měst

Festivaly kreativity Maker Faire se letos představí celkem ve dvanácti městech po celé republice. Na akcích se setkávají nadšenci i profesionálové, rů ...

Ministr dopravy Kupka navštívil probíhající dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem

Krátce po zahájení letošní stavební sezóny se s průběhem dostavby dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti dopravní infras ...

Správa železnic vybrala zhotovitele dokumentace pro rekonstrukci trati z Kostelce u Jihlavy do Slavonic

Příprava revitalizace trati z Kostelce u Jihlavy do Slavonic úspěšně pokračuje. Správa železnici nyní vybrala zhotovitele dokumentace pro stavební pov ...

Vojenské lesy spustily e-shop se zvěřinou a biohovězím ze Šumavy. Nově je nabízejí i v Praze

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) spustily e-shop s nabídkou zvěřiny a biohovězího masa ze Šumavy. Nabídka je určená jak domácnostem, tak i velkoodběrat ...

Neděle 26.3.2023
Jihočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes