ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Asistenční centrum pomoci Českého červeného kříže v Prachaticích nabízí služby

28.03.2022
V prostorách Českého červeného kříže v Prachaticích v Nemocniční ulici je od 21. března spuštěno asistenční centrum pomoci.
Foto: prachatice.eu
Asistenční centrum pomoci je koncept, který spojuje v jednom místě různé druhy pomoci. S tímto konceptem se členové Českého červeného kříže Prachatice seznámili prostřednictvím příspěvku Univ.-Prof. Dr. Barbary Juen z Rakouského Červeného kříže na konferenci Bezpečná společnost v roce 2018, bylo i tématem interního vzdělávání pod vedením psychologa HZS mjr. Mgr. Tomáše Adámka a koordinátora humanitární pomoci Mgr. Josefa Koláčka v roce 2019.

Díky těmto znalostem i zkušenostem ze služeb v krajském asistenčním centru (tzv. KACPU) jsme mohli v našich prostorách v Prachaticích od 21. března spustit asistenční centrum pomoci, které pomáhá takto:

Materiální pomoc v podobě hygienických potřeb, oblečení, hraček či potřeb pro domácnost poskytujeme po domluvě na telefonu 724 367 840. Zároveň je možné do sbírky i přispět, v úterý a středu od 17 do 20 hodin nadále probíhá sbírka zdravotnického materiálu, který putuje Ukrajinskému Červenému kříži.

Každé úterý a středu od 18 do 20 hodin probíhají společná setkání zaměřená na poznávání českého jazyka pod vedením lektora ČČK a tlumočníků.

Ve čtvrtek od 15 do 17 hodin nabízíme psychosociální pomoc - pomoc s dokumenty, poradenství, krizovou intervenci, možnost rozhovoru o tom, jak zvládat situaci. Naše dveře jsou otevřeny nejen ukrajinským občanům, ale dobrovolníkům, pracovníkům z pomáhajících profesí, příslušníky IZS, a v neposlední řadě také dobrovolným tlumočníkům. Během služeb na KACPU jsou těmi, kdo se setkávají s těžkými příběhy a bývají první oporou přicházejících lidí.

Český červený kříž také po desetiletí poskytuje tzv. Pátrací službu. Tu může využít ukrajinský občan, který má svého nejbližšího příbuzného v současné době na Ukrajině (nejbližší příbuzný: rodiče, prarodiče, sourozenci, děti), byl s nimi dosud v aktivním kontaktu a tento kontakt byl přerušen. Zájemce, který splňuje podmínky a chce využít pátrací službu ČČK, je povinován osobně navštívit oblastní spolek ČČK - zde pracovníci ČČK provedou rozhovor se žadatelem, žadatel vyplní žádost o pátrání a vlastnoručně ji podepíše; pracovníci ČČK žádost rovněž podepíšou a orazítkují. Je však nutné domluvit si schůzku předem na telefonu 724 367 840.

Díky práci našich dobrovolníků a členů, spolupráci s Portus Prachatice, o.p.s., daru obce Chlumany a paní Lenky Fatkové, soukromým sponzorů a dárcům materiální pomoci a Fondu humanity ČČK je vše zcela zdarma.

Podpořit činnost ČČK může každý také prostřednictvím veřejné finanční sbírky: číslo účtu je 333999/2700, variabilní symbol 1502.

Tuto sbírku podpořilo také Město Vimperk částkou 100.000 Kč, a benefiční koncert Pracovní soboty, kde se vybralo krásných 6.200 Kč.

Zdroj: Město Prachatice
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Do Jihočeského kraje přijíždějí nové RegioFoxy

České dráhy nasadily do pravidelného provozu s cestujícími v Jihočeském kraji první moderní regionální vlaky RegioFox. Lišky, jak se dvoučlánkovým motorovým jednotkám lidově říká, začaly jezdit dočasně na osobních vlacích na trati mezi Veselím nad ...

Český Krumlov uzavřel partnerství s Trenčínem

Zastupitelé Českého Krumlova na konci června schválili uzavření partnerství se slovenským městem Trenčín. Shodou okolností ve stejný den o tom jednalo ...

Mladí sportovci vyšlapali jihočeským organizacím přes 100 tisíc korun

Nejen medaile a zážitky, ale taky dobrý pocit z pomoci neziskovým organizacím si z Olympiády dětí a mládeže odváží téměř pět stovek mladých sportovců. ...

V Písku pomáhá s obnovou pohyblivosti horních končetin nový přístroj

Obnovit pohybovou funkci horní končetiny pacientů po úrazech nebo při neurologických onemocněních pomáhá v písecké nemocnici nové zařízení. Funguje na ...

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba zahájil 10. sportovní hry seniorů

Jubilejní 10. ročník sportovních her seniorů Jihočeského kraje slavnostně zahájil hejtman Martin Kuba spolu se svou náměstkyní pro sociální oblast Luc ...

Neděle 14.7.2024
Jihočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes