ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | České Budějovice a Jihočeský kraj

RECENZE: Neskonale upřímné. Cestou domů zakončil Vorel část své tvorby

16. 9. 2021 | Závěrečný díl trilogie „Cesta“ se režiséru Tomášovi Vorlovi nevyvedl úplně nejlépe. Jeho Cesta domů totiž postrádá určitý element, jenž by jí dodal na soudržnosti.

Dělám ze Šumavy větší divočinu, než je, říká režisér mysteriózní krimi ze Šumavy

9. 9. 2021 | Svůj debut chystá mladý filmař Daniel Habrda, absolvent Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. K prvnímu celovečernímu filmu si sám napsal scénář, pracoval na něm tři roky. Snímek Samhain pojmenoval podle pohanského svátku. „Je to předchůdce dušiček a Halloweenu, původní pohanský svátek mrtvých,“ vysvětluje filmař.

Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen

6. 9. 2021 | Jeho filmová hvězda zářila plné půlstoletí. Byl U konce s dechem, Bláznivým Petříčkem, Zvířetem, Mužem z Ria i Acapulca, Policajtem i Samotářem. Ale hlavně národním miláčkem. A nejen ve Francii. V pondělí však Jean-Paul Belmondo alias Bébel, jak mu fanoušci něžně přezdívali, zemřel. Bylo mu 88 let.

Stará hudba opět zní v Českých Budějovicích, začala Musica ad confluentem

6. 9. 2021 | Už počtvrté se letos koná Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem – Hudba na soutoku, který je zaměřen na období středověku, renesance a baroka.

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let

6. 9. 2021 | Ve věku 88 let zemřel populární francouzský herec Jean-Paul Belmondo. S odvoláním na právního zástupce to uvedla AFP. Belmondo byl neodmyslitelně spjat s francouzskou novou vlnou, před kamerou se ve filmové roli naposledy objevil v roce 2008. K jeho nejznámějším snímkům patří Muž z Ria či U konce s dechem. 

RECENZE: Konečně! Filmový Zátopek dokáže strhnout

30. 8. 2021 | Režisér David Ondříček přináší po několika letech čekání komplexní portrét muže, který zasvětil celý život běhání. Neidealizuje ho ani jej neočerňuje. Zkrátka Zátopek je ve filmu takovým, jakým byl i v reálu. Především však Ondříček natočil svůj letitý sen způsobem, před nímž je třeba smeknout. Nevysvětluje, nemoralizuje. Vypráví!

Přestože celé úterý propršelo, jako zázrakem se déšť koncertu Chinaski vyhnul

28. 8. 2021 | Červnový koncert kapely Chinaski v českobudějovickém letním kině Háječek musel být pořadateli po prvních čtyřech písních zrušen z důvodu extrémně nepříznivého počasí. Patrně nikdo nepředpokládal, že i druhý koncert v náhradním termínu, o měsíc déle, bude doprovázet rovněž deštivé počasí.

Džony Džepo přijel. Amerického herce vítaly u Thermalu babičky i malé dívenky

27. 8. 2021 | „Johnny, Johnny, Johnny!“ Davy před Thermalem se dnes odpoledne neslo jediné jméno - Johnnyho Deppa. Americký herec a hudebník naplnil představu o hvězdě, která rozsvítí festival, vrchovatě. Rozdával úsměvy, odpovídal na krátké otázky a podepisoval všechno – fotky Střihorukého Edwarda, Karlíka z továrny na čokoládu, boxy DVD se svými filmy, knihy, plakáty, ba i rukávy dětských bundiček. Speciální pozornost věnoval dětem, sem tam přimaloval na nataženou dlaň srdíčko či smajlíka. ...

Karlovarský festival očima Jany Podskalské: Nejsou lidi

21. 8. 2021 | Karlovarský festival začal. Zvědavé oči, které jsou jeho letošním vizuálem, se včera rozrostly o stovky těch, kteří zaplnili prostor před Thermalem. Dorazili první hosté, nad říčku Teplá se vrátily filmové bilboardy a do sálů diváci. 

Zátopek doběhl do cíle. Na karlovarském festivalu mu tleskal i Michael Caine

21. 8. 2021 |  Jako když byl člověk malý a těšil se na Vánoce. S takovým pocitem podle Davida Ondříčka vypouštěli tvůrci včera večer do světa své vymodlené dítě – film Zátopek. „Stojíme u cílové pásky a těšíme se, že ji protrhneme. Konečně si můžeme poslechnout reakci diváků. Zjistit, jestli energie do filmu vložená je nabije a budou třeba o něco šťastnější,“ doplnil Ondříček, který s producentem Kryštofem Muchou připravoval snímek řadu let. ...

Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz | Další zprávy »
12:13:06 | 17.09.2021

Pátek 17.9.2021
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.