ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Zpravodajství » Kultura, volný čas

Namísto Slavností pětilisté růže připravuje Český Krumlov Zahradní slavnosti

24.05.2021
Přetrvávající covidová omezení nedovolí ani letos uspořádat historické Slavnosti pětilisté růže, na které každoročně přijíždělo do Českého Krumlova 23 tisíc návštěvníků. Místo nich město připravuje akce na třech scénách ve městě. Návštěvníci se mohou těšit na rodinné aktivity, místní kapely i historický program se šermíři.
Foto: ckrumlov.cz
Zahradní slavnosti, tak pojmenovali organizátoři náhradní kulturní program za zrušené Slavnosti pětilisté růže. O dvou sobotách 19. a 26. června 2021 vždy od 13.00 do 20.00 hodin proběhnou akce ve třech městských parcích. V Městském parku bude umístěna scéna pro rodiny s dětmi, v Klášterní zahradě scéna s historickým programem a v Jelení zahradě bude připraven hudební program.

"V Městském parku bude program zaměřen především na rodiny s dětmi, takže návštěvníci se mohou těšit na divadélka pro děti, hudební program, kejklíře a herní zónu, která doplní stávající herní prvky," uvádí za pořadatele ředitel Městského divadla Jan Vozábal a dodává: "V případě hezkého počasí je blízko řeka Vltava s upravenými vstupy do vody pro letní osvěžení." Na akci se bude také se svými aktivitami podílet českokrumlovský Dům dětí a mládeže.

Kláštery nabídnou program zaměřený na historická umění, ve kterém vystoupí převážně místní soubory historického šermu a tance a hudební soubory, ale důležitou součástí budou též samotné aktivity Klášterů - interaktivní expozice pro rodiny s dětmi, workshopové aktivity a návštěva řemeslných dílen s možností vyzkoušet si některá řemesla.

S nabídkou se v Klášterní zahradě připojí i Festival vína Český Krumlov se zahradní degustací vín a nebudou chybět také oblíbené výrobky z klášterní pekárny a další nabídka místního oddychového centra.

V Jelení zahradě pod zámkem se odehraje převážně hudební program. "Představí se tu oblíbené krumlovské kapely, a i tady bude pro děti připraven doprovodný program a hry v režii Rodinného centra Krumlík a dalších místních pořadatelů volnočasových aktivit. V Restauraci Depo si mohou zájemci zapůjčit vybavení pro discgolf, pétanque, kroket a další hry v parku," doplňuje Jan Vozábal.

Balanc nad střechami domů, vojenský tábor i hudební novinka

V centru města se budou v uvedených termínech konat další aktivity. V pátek 18. června od 14.00 do 21.00 hodin a v sobotu 19. června od 10.00 do 21.00 hodin bude Český Krumlov hostit netradiční akci s názvem "Nejlepších 7 slacklinerů ze všech koutů Česka". Čeští slacklineři se pokusí o přechod dvou nejdelších lajn v Čechách o délce 170 a 232 metrů nad střechami domů v historickém centru města. Kromě toho budou v sobotu 19. června po celý den pro zájemce o tuto disciplínu připraveny workshopy v Pivovarské zahradě v časech 10.00 - 13.00, 15.00 - 18.00 a 19.00 - 21.00 hodin. V průběhu dne proběhnou tamtéž také exhibice na trickline v časech 11.00, 16.00 a 20.00 hodin. K příjemnému pobytu v Pivovarské zahradě přispěje svou nabídkou občerstvení Historický pivovar Český Krumlov a Kavárna U spokojené matky.

V pátek 18. června pokřtí nové CD českokrumlovská kapela Lakomá Barka, v sobotu 19. června se od 18.00 hodin uskuteční slavnostní vernisáž výstavy Se lvem za svobodu v Regionálním muzeu, jíž se zúčastní členové KVH České Budějovice, KVH Čeští lvi České Budějovice, KVH 4th Armored Division U.S. Army a 1. pěšího pluku Mistra Jana Husi v dobových uniformách. Následně pak Regionálním muzeu proběhne od 19.00 do 23.00 hodin Muzejní noc.

Na sobotu 26. června pak Regionální muzeum připravuje celodenní exteriérovou prezentaci k této výstavě v divadelním parku nedaleko muzea, kde bude postaven druhoválečný vojenský tábor, kde se návštěvníci setkají se členy klubů v britských, amerických a československých uniformách a uvidí například stan britské polní ambulance, dobovou vojenskou techniku a mnoho dalšího.

Na náměstí Svornosti se bude ve dnech 18.-20. června konat řemeslný trh a trh regionálních produktů.

Další letní kulturní nabídku město chystá v souladu s uvolňováním protiepidemických opatření.

Zdroj: Město Český Krumlov
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Kultura, volný čas

Město Český Krumlov chystá léto plné akcí, na své si přijdou i fanoušci výtvarného umění

Od kultury po sport - do Českého Krumlova se i letos můžete vydat za historickými slavnostmi, hudebními festivaly, novými výstavami nebo sportovními zážitky. V kalendáři akcí je celé léto z čeho vybírat. ...

Výstava Keltové na jihu Boiohaema se představí v Jihočeském muzeu

Nová výstava Jihočeského muzea Keltové na jihu Boiohaema představí od 8. května 2024 návštěvníkům archeologické doklady Keltů v jižních Čechách, tj. v ...

Kapličtí se konečně mohou těšit na dokončení obchvatu

Občané Kaplice se mohou radovat z nadcházejícího zklidnění dopravy v centru města díky zahájení druhé a závěrečné etapy projektu "Obchvat města Kaplic ...

Pohár hejtmana ve volejbale jde do finále! Hráči Jihostroje nalosovali skupiny

Od začátku školního roku probíhají mezi jihočeskými středními školami hry O pohár hejtmana Jihočeského kraje ve volejbale. Nejlepších deset škol se ve ...

V Českém Krumlově byla otevřena jedinečná expozice o Vojenském újezdu Boletice

V budově Regionálního muzea v Českém Krumlově byla v úterý 19. března slavnostně zahájena výstava "Krajina pod palbou - Vojenský újezd Boletice v prom ...

Úterý 21.5.2024
Jihočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes