ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Kanoistického maratónu se na Vltavě v Týně zúčastní 400 závodníků

02.10.2015
Přibližně čtyři stovky závodníků z celé České republiky se zúčastní Mistrovství České republiky v kanoistickém maratónu, který se za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ uskuteční v sobotu 3. a v neděli 4. října v Týně nad Vltavou. Organizátoři očekávají velký zájem veřejnosti. Závody startují v sobotu v 10 hodin maratónským a v neděli v 9 hodin pohárovým blokem soutěže.
Kanoistického maratónu se na Vltavě v Týně zúčastní 400 závodníků | Foto Krajský úřad Jihočeského kraje
"Divácky velmi atraktivní jsou přeběhy, kdy závodníci vysednou na k tomu určeném platu a i s lodí běží cirka 100 až 150 metrů na další plato, na kterém opět nasednou a jedou dál. Senioři jedou na několik kol a v každém mají přeběh. Zajímavé jsou přeběhy tím, že zde dochází ke kolizím, závodník zde může hodně získat, nebo ztratit a zde během let nasbírané zkušenosti dělají ze závodníků vítěze," uvedla předsedkyně Kanoistického klubu Jiskra Týn nad Vltavou Petra Černá. Diváci budou mít možnost sledovat závod z obou břehů i z obou vltavotýnských mostů.

V Týně nad Vltavou budou o víkendu k vidění v rámci Mistrovství ČR v maratónu a 5. závodu Českého poháru mládeže všechny věkové kategorie, benjamínci, žáci, dorostenci, junioři, senioři, veteráni i zavodní kategorie, kajak, kanoe, singly a debly. Délka jednotlivých tratí se proto bude pohybovat od 1,8 do 30,1 kilometru. Přípravy jsou v plném proudu.

"V klubu se za roky jeho činnosti vytvořila stabilní skupina pořadatelů, ve které každý ví, co má dělat, a organizace je o to jednodušší. Bez ohledu na to, by se však závody neuskutečnily bez pomoci a podpory dlouholetých i nových členů klubu a dalších lidí například z řad rodičů závodníků, kterým není líto věnovat jeden víkend v roce dobré věci. Zcela zásadní je také finanční podpora z projektu Oranžový rok našeho dlouholetého partnera Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ, spolupráce s městem Týn nad Vltavou a s dalšími městskými organizacemi," poznamenala Černá.

Kanoistický klub Jiskra disponuje unikátním přírodním závodištěm, které vede centrem města a v rámci ČR nemá konkurenci. Ve srovnání se světem patří mezi nejlépe hodnocené. Kanoistickému stadiónu Valcha vytvořenému na Vltavě mezi dvěma mosty dominuje cílová/startovní věž, z níž se podstatná část závodu řídí, a která je jednou ze tří v ČR. Další jsou na závodišti v Račicích a v Praze na Císařské louce.

"Kanoistický klub si díky svým organizátorským schopnostem a podporou řady partnerů vybudoval respekt a obdiv na mezinárodním poli, když se mu podařilo v Týně úspěšně uspořádat několik světových pohárů, mistrovství Evropy a jako vrchol Mistrovství světa v kanoistickém maratónu v roce 2008. Je vynikajícím reprezentantem města doma i v zahraničí. Velice si také vážíme podpory, které se mu ze strany ČEZ a dalších partnerů dostává a věřím, že i nadále bude dostávat," konstatoval starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek.

Kanoistický klub Jiskra byl založen v roce 1949 a patří k nejstarším sportovním oddílům v Týně nad Vltavou. Přes 60 let je součástí české kanoistické rodiny, která na poslední letní olympiádě slavila úspěch v podobě olympijské medaile.

Klub má v současnosti téměř 100 členů a jeho závodní družstvo, skládající se převážně z mládežnických kategorií, tvoří zhruba čtyři desítky závodníků. "Rychlostní kanoistika patří v našem regionu a městě k nejpopulárnějším sportům. Také dosažené výsledky tomu odpovídají. Můžeme se pochlubit třemi mistry světa v kanoistickém maratonu, Janem Luňáčkem, Vojtěchem Dlouhým a Zuzanou Šerou i dlouhou řadou reprezentantů s medailemi z mistrovství světa, Evropy, světových pohárů, mistrů republiky na krátkých i dlouhých tratích, v individuálních i hromadných posádkách," zdůraznila předsedkyně klubu.

V září 2008 získal KKJ Týn nad Vltavou cenu města za jeho dlouholetý a významný přínos pro rozvoj kanoistického sportu v Týně nad Vltavou, za jeho dlouholetou výchovnou práci s dětmi a mládeží a za jeho příkladnou reprezentaci města Týn nad Vltavou v České republice i v zahraničí.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

ČSÚ: Nové obecní volby se v sobotu konaly v deseti obcích

Voliči v deseti obcích na území šesti krajů v sobotu rozhodli o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 70 mandátů se ucházelo 171 platných ...

Ministerstvo dopravy: Nad Orlickou přehradou vzniká unikátní obloukový most

Vodní nádrž Orlík překlene v následujících měsících nový železniční most. Ze základů na obou březích Vltavy už začínají vyrůstat části budoucího želez ...

Staňte se jihočeským pivním znalcem! Vydejte se za pivem po jižních Čechách

Jižní Čechy právem patří k tradičním regionům s výraznou a hluboce zakořeněnou pivní kulturou. Zvyk scházet se v hospodě a "jít na jedno" se předává z ...

Klíčová budova v Jaderné elektrárně Temelín prošla kontrolou

Výměnu čtrnáctitunového lana v těchto dnech dokončili technici v nejdůležitější budově Jaderné elektrárně Temelín. Náročné práce jsou součástí program ...

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly jubilejních 800 terawatthodin bezemisní elektřiny

Bezemisní elektřinu, která odpovídá padesátileté spotřebě českých domácností, už vyrobily obě české jaderné elektrárny. Jubilejní výroby 800 TWh elekt ...

Středa 27.9.2023
Jihočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes