ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » HZS Jihočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Jihočeského kraje Zdroj: HZS Jihočeského kraje |

Hned u dvou požárů lesa musel být dnes vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

21. 4. 2019 | Devět požárů lesních porostů během jednoho dne je pro jihočeské hasiče extrémní číslo. Hasiči dnes (21. dubna) zasahovali u požárů lesních porostů například u Českého Rudolce, a to dvakrát, u Vitějovic, Výrova, Dačic, Horní Stropnice a nebo u obce Branice. Nejrozsáhlejší a nejkomplikovanější požáry lesů pak byli u Plané nad Lužnicí a obce Smědeč.

Počet požárů v přírodním prostředí stále narůstá

21. 4. 2019 | Český hydrometeorologický ústav vydal v pátek 19. dubna výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí, ve které varuje před nebezpečím vzniku požáru a jeho možném šíření v přírodě.

Velikonoce v ZOO aneb Den s 211

20. 4. 2019 | Jihočeský profesionální sbor se v sobotu 20. dubna zúčastnil akce pořádané Jihočeskou zoologickou zahradou Hluboká nad Vltavou, Flopem, Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR a mediálních partnerů.

Osm jednotek zasahovalo u požáru střechy v Kostelci nad Vltavou

18. 4. 2019 | Profesionální hasiči ze stanice Milevsko a Písek a jednotky SDH obcí Mirovice, Lašovice, Kostelec nad Vltavou, Hrejkovice, Milevsko a Čimelice byli dnes (18. dubna) před polednem vysláni do Kostelce nad Vltavou, kde byl ohlášen požár domu.

Nehoda v Českých Budějovicích skončila tragicky

18. 4. 2019 | Vážná dopravní nehoda zablokovala provoz v Českých Budějovicích na Sídlišti Vltava v Labské ulici, kde došlo ke střetu osobního auta značky Škoda Fabia s kamiónem.

Devátý ročník hokejového turnaje IZS

17. 4. 2019 | Hokej – nejrychlejší kolektivní hra na světě. Hokej se hraje na olympiádě, hokej přitahuje fanoušky, hokej budí emoce. A v Českých Budějovicích, jako v jediném městě v celé České republice, hokej spojuje všechny složky integrovaného záchranného systému.

Jihočeští strojníci zdokonalovali v Boleticích své řidičské umění

17. 4. 2019 | Již druhým rokem využil Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje možnost zorganizovat ve vojenském újezdu Boletice zdokonalovací jízdy pro řidiče hasičských zásahových vozů.

Škoda po požáru chaty v Jindřichově Hradci šla do statisíců

16. 4. 2019 | Škoda ve výši 300 000,- byla vyčíslena po úterním (16. dubna) požáru chaty, která hořela na Nežáreckém předměstí v Jindřichově Hradci.

Extrémně obtížný zásah na stometrovém komíně

15. 4. 2019 | V pondělí 15. dubna byla krátce před polednem povolána jindřichohradecká profesionální jednotka do Energetického centra v obci Otín, kde se na lemování více než stometrového komína uvolnily plechy.

Požár verandy způsobil škodu za statisíce

14. 4. 2019 | Škodu ve výši 300 000,- vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru verandy, která hořela u domu ve Stráži nad Nežárkou, části obce Dolní Lhota.

Nehoda u Otína se obešla bez vyproštění

14. 4. 2019 | Dramaticky vypadající nehoda se stala v neděli 14. dubna odpoledne u obce Otín. Informaci o nehodě přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 13:31 hodin.

Po nárazu do stromu uhořel v havarovaném autě řidič

13. 4. 2019 | Vážná nehoda se stala v sobotu (13. dubna) v dopoledních hodinách na silnici I. třídy č. 3 mezi obcemi Klenovice a Roudná.

Rychlá jízda skončila smrtí

12. 4. 2019 | Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 11. dubna ve večerních hodinách na kruhovém objezdu v Okružní ulici v Českých Budějovicích.

V prestižní anketě Hasič roku 2018 máme jihočeské úspěchy

12. 4. 2019 | Zcela v novém se v letošním roce představilo vyhlášení ankety Hasičského záchranného sboru České republiky – Hasič roku. Vyhlášení ankety profesionálních hasičů proběhlo ve čtvrtek 11. dubna na výjimečném místě, které je hodno prestiži ankety, a to ve Španělském sále Pražského hradu.

Taktické cvičení „Tomegas 2019“ prověřilo havarijní plány v úložišti a plnírně láhví v Branicích

11. 4. 2019 | Firma Tomegas, s. r. o., v Branicích, která je úložištěm propan-butanu a plnírnou láhví, je společně s Jadernou elektrárnou Temelín jedinou, kdo mají v Jihočeském kraji povinnost zpracovávat nejenom vnitřní, ale i vnější havarijní plán pro případné mimořádné události s možným dopadem na obyvatelstvo žijící a pracující v bezprostřední blízkosti. Prověření havarijních plánů firmy Tomegas bylo cílem taktického cvičení složek integrovaného záchranné systému a orgánů krizového řízení – „Tomegas 2019“ ...

Profesionální hasiči v Křemži slouží v nově zrekonstruované stanici

11. 4. 2019 | Profesionální jednotka slouží v obci Křemže na Českokrumlovsku již od roku 1972. Téměř půl století sídlí křemežští hasiči ve stále stejné stanici, která v posledních měsících dostála velkých stavebních úprav a změn.

Pohledem dětí

10. 4. 2019 | Na strakonické stanici proběhlo v úterý 9. dubna hodnocení příspěvků do okresního kola literárně-výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“.

Republiková neporazitelnost Jany Mejzlíkové pokračuje...

10. 4. 2019 | Již několik let nenašla Jana Mejzlíková soupeřku pod badmintonovou sítí. Jana kralovala také na letošním jubilejním 10. Mistrovství České hasičské sportovní federace v badmintonu – přebor HZS ČR.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje - hzscr.cz
04:12:44 | 22.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Drak Yvolrak naučil třídit děti odpad v Sezimově Ústí

12.04.2019 | Z regionu

Čtyři kilometry od slavného husitského Tábora leží lázně Sezimovo Ústí. A právě do Sezimova Ústí dospěl soubor Karlovarského hudebního divadla ve stře ...

Smrtelná dopravní nehoda na kruhovém objezdu

12.04.2019 | Krimi

Ve čtvrtek krátce před 22:00 hodinou došlo na kruhovém objezdu na ulici Okružní v Českých Budějovicích k tragické dopravní nehodě, při které zemřel do ...Pondělí 22.4.2019
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.