ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » HZS Jihočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Jihočeského kraje Zdroj: HZS Jihočeského kraje |

Den požární bepečnosti - pátek 13.

13. 5. 2022 | Na pověry nevěříme, ale pátek 13. nám dává příležitost připomenout pár pravidel jak se vyhnout požáru ve venkovním prostředí.

Osobní vlak najel do stromu

12. 5. 2022 | Dnes pět minut před polednem najel u obce Bechyňská Smoleč osobní vlak do spadlého stromu na kolejích.

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje ve vyprošťování u silničních dopravních nehod

9. 5. 2022 | Umíte si představit situaci, kdy potkáte nehodu jednoho nebo více aut a uvnitř zničeného auta je zraněná osoba? Určitě ano. Ale už málokdo ví, jakým způsobem pak zraněného hasiči vyprošťují, co k tomu používají, s jakými musí počítat nástrahami, aby zraněnému více neublížili a zachovali si vlastní bezpečnost.

Michal Brousil obhájil světové prvenství

5. 5. 2022 | Od 1. do 7. května se v portugalském Lisabonu konají Světové hasičské hry. A jihočeští profesionální hasiči na nich mají svého zástupce. Světový titul vyjel obhahovat písecký Michal Brousil.

Den se složkami IZS v Písku

2. 5. 2022 | Kdy? Sobota 7. května od 12:30 hodin. Kde? V Písku na Výstavišti.

Filipojakubská noc z pohledu hasičů

1. 5. 2022 | Pouze v Českých Budějovicích, a téměř pouze v lokalitě u Vávrovských rybníků, evidujeme požáry, které by mohly souviset s "pálením čarodějnic". Na místech požárů nebyla nalezena klasická čarodějnice, ale jen ohniště, pálení klestu a trav a nebo hořící odpad v kontejnerech. Nicméně naše statistiky i tyto požáry zaznamenávají. "Nečarodějnickým" požárem pak byl požár kuchyně v panelovém domě v Českých Budějovicích. ...

Bezpečné pálení čarodějnic

30. 4. 2022 | Blíží se poslední dubnový den, se kterým je v našich zemích již tradičně spojeno pálení čarodějnic. Hojně rozšířený lidový svátek pro hasiče však často znamená zvýšený počet požárů. Aby Vaše pálení proběhlo bez následků, dbejte následujících rad:

Požár ubytovny Táboře

28. 4. 2022 | Tři minuty po čtvrté hodině ranní přijalo dnes (28. dubna) Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru domu v Petrohradské ulici v Táboře. Informace od oznamovatele zněla tak, že hoří odpad a že plameny přecházejí na budovu stojící v bezprostřední blízkosti.

Taktické cvičení složek IZS – Požár archivu v objektu bývalého Augustiánského kláštera v Třeboni

22. 4. 2022 | Téměř dvě desítky hasičů a policistů se v pátek 22. dubna v Třeboni zapojily do taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému.

Českobudějovičtí obhájili vítězství v turnaji HZS Jihočeského kraje v nohejbalu

22. 4. 2022 | Dne 2. dubna 2022 se uskutečnil tradiční halový turnaj dvojic v nohejbalu.

Předání medailí za 20 let HZS ČR, služebních medailí HZS ČR a medailí HZS Jihočeského kraje

21. 4. 2022 | Schwanzenberský sál Státního zámku Třeboň byl ve čtvrtek 21. dubna 2022 dějištěm slavnostního předání tří typů medailí, a to medailí, které Hasičský záchranný sbor České republiky vydal k dvacetiletému výročí své existence v novodobém uspořádání, dále medailí Hasičského záchranného sboru České republiky „Za věrnost II. a III. stupně“ a medailí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Druhý stupeň u požáru lesa u Slapska, byla vyžádáná mezikrajská výpomoc

17. 4. 2022 | Dvě minuty po 14. hodině v neděli 17. dubna přijali hasiči na tísňovou linku informaci o požáru lesa u obce Slapsko. Podle ohlašovatele hoří tráva a požár rychle šíří.

Při požáru v Truskovicích byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

15. 4. 2022 | Téměř 24 hodin trval zásah hasičů v Truskovicích, kde od čtvrtečního (14. dubna) poledne do pátečního poledne likvidovali požár skladu.

Do spadlého stromu v Putimi narazilo nákladní auto

13. 4. 2022 | Profesionální jednotka ze stanice Písek byla vyslána do Putimi, kde byla ohlášena dopravní nehoda nákladního auta, které narazilo do spadlého stromu. Informaci o nehodě přijali hasiči z operačního střediska policie ve středu 13. dubna v 14:56 hodin.

Škoda po požáru sklepa za sto tisíc

11. 4. 2022 | Tři jednotky hasičů likvidovaly v pondělí 11. dubna v obci Svatý Jan nad Malší požár palivového dřeva a uhlí uskladněného v kotelně rodinného domu.

Nehoda tří aut v Podolí I. se obešla bez vyproštění

11. 4. 2022 | V pondělí 11. dubna patnáct minut před 15. hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o nehodě tří aut v obci Podolí I.

Požár skladu ve Smědči si vyžádal jednotky druhého požárního poplachu

10. 4. 2022 | Jednotky druhého stupně požárního poplachu byly v sobotu 9. dubna vyslány do obce Ktiš, části obce Smědeč k ohlášenému požáru uskladněných balíků slámy.

Další smrtelná nehoda v Českých Budějovicích

10. 4. 2022 | Tragická dopravní nehoda se stala v ranních hodinách v sobotu 9. dubna v Českých Budějovicích.

Co pro hasiče znamená pracovat na stálé pracovní skupině krizového štábu kraje?

8. 4. 2022 | „Nouzový stav, mimořádná událost, nouzové ubytování, krizový stav, ukrytí, varování obyvatelstva, humanitární pomoc“…jen některé z pojmů z oblasti krizového řízení a ochrany obyvatelstva, se kterými se v posledních letech setkáváme prakticky nepřetržitě. Po pandemii koronaviru se musíme vypořádat s další situací celospolečenského rozsahu, a to s důsledky migrace občanů Ukrajiny.

Odborná konference s mezinárodní účastí Červený kohout dnes uzavřela čtvrtstoletí svého konání

6. 4. 2022 | Není v České republice mnoho odborných konferencí, které by se po mnoho let pyšnily neutuchajícím zájmem a vysokou odbornou kvalitou. Konference Červený kohout k nim rozhodně patří. Dokazuje nám to nejen každoroční hojná účast posluchačů, která letos zaznamenala téměř dvou set padesáti účastníků, ale i zájem těch, kteří by na konferenci chtěli přednést své příspěvky. Nabídka prezentujících vždy převyšuje časové možnosti konference. Oba konferenční dny jsou tak doslova nabité zajímavými přednáška ...

Zdroj: HZS Jihočeského kraje - hzscr.cz
06:12:55 | 16.05.2022Zpravodajství ČeskéBudějoviceDnes.cz

Třeboňská nocturna a ZUŠ Třeboň představí mladé hudební talenty

Po dvouleté odmlce zve festival Třeboňská nocturna ve spolupráci se ZUŠ Třeboň na Pódium mladých, tedy vystoupení žáků a absolventů místní umělecké školy. Akce proběhne netradičně již před letním festivalem. 19. května si budou moci posluchači v ...

Praha, Brno a další velká města mají zásadní připomínky ke stavebnímu zákonu, ten blokuje jejich rozvoj

Přepracování územního plánu Plzně, Brna i Prahy, zablokování rozvoje celého Česka. To by způsobilo nové nařízení Ministerstva pro místní rozvoj (MMR), ...

Žena z Českokrumlovska chtěla prodat přes internet set na úpravu nehtů, podvodník ji připravil o 50 tisíc korun

Podvodníci při internetových obchodech sázejí na důvěřivost lidí a stále přicházejí s více a více promyšlenými legendami, jejichž prostřednictvím láka ...

Zmodernizovaná bloková výměníková stanice umožní zvýšit temelínskou výrobu elektřiny

Vyrobit více elektřiny umožní modernizovaná bloková výměníková stanice druhého bloku Jaderné elektrárny Temelín, kterou ČEZ nedávno uvedl do zkušebníh ...

Regionální potravina Jihočeského kraje zná nominované výrobky pro rok 2022

O Regionální potravinu Jihočeského kraje letos usilovalo 60 výrobků od 25 producentů. Komise nakonec zvolila v devíti kategoriích jako nejlepší napřík ...Pondělí 16.5.2022
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.