ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » HZS Jihočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Jihočeského kraje Zdroj: HZS Jihočeského kraje |

Ministr vnitra navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje

14. 2. 2019 | Dnes v odpoledních hodinách navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje a stanici v Českých Budějovicích ministr vnitra Jan Hamáček.

Noční požár v ubytovně ve Strakonicích, evakuovány byly desítky osob

14. 2. 2019 | Krátce po 22. hodině byl ve středu (13. února) ohlášen na tísňovou linku 112 výbuch s následným požárem v budově ubytovny v Povážské ulici ve Strakonicích.

Jak dopadla krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně

13. 2. 2019 | Dva poslední ročníky hostila stanice táborských profesionálních hasičů krajskou soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně. V Táboře se dnes konal i další – již 19. ročník – tohoto sportovního klání.

Požár osobního auta v Čejkovicích

13. 2. 2019 | Škodu ve výši 20 000,- vyčíslil vyšetřovatel HZS dnes (13. února) po požáru osobního auta značky Renault, které hořelo v obci Čejkovice.

Nehoda auta a autobusu zkomplikovala u Krasejovky provoz na hlavním tahu na Český Krumlov

12. 2. 2019 | Vážná dopravní nehoda se stala v úterý 12. února v odpoledních hodinách na silnici I. třídy č. 3 v katastru obce Krasejovka. Střetly se zde osobní automobil značky Škoda s linkovým autobusem.

Den tísňové linky 112

10. 2. 2019 | V rámci roku oslavujeme různé svátky a významné dny. Slavíme Mezinárodní den dětí, Den památky obětem holocaustu, Světový den vody…A svůj den má i tísňová linka 112. Víme, že jedna a jedna jsou dvě. Jedenáct a dvojka je jedenáctý únor. Jedna, jedna, dva je sto dvanáct. Takže jiné datum než jedenáctý únor snad ani nemohlo být pro Evropský den tísňové linky 112 stanoveno.

HZS Jihočeského kraje má letecké záchranáře

8. 2. 2019 | Třináct nových specialistů má od ledna 2019 Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje. Jsou jimi letečtí záchranáři, kteří jsou povoláváni k zásahům v těžko přístupných terénech, jež vyžadují použití vrtulníku.

Jihočeští hasiči hodnotí zásahy za uplynulý rok

7. 2. 2019 | Jaký byl rok z pohledu jihočeských hasičů? Kolik jsme zachránili osob? Ke kolika jsme vyjeli dopravním nehodám? Jak velké škody způsobily všechny loňské požáry? Všechny tyto a podobné otázky odpoví statistické údaje o událostech HZS Jihočeského kraje.

Sníh pro hasiče neznamenal jen odklízení spadaných stromů

4. 2. 2019 | Kromě stovek výjezdů spojených s odstraňováním popadaných stromů ze silnic a železnic, zasahovali hasiči na jihočeských silnicích také u téměř dvou desítek dopravních nehod.

Požár v Zárybničné Lhotě, na požářišti nalezena mrtvá osoba

4. 2. 2019 | V pondělí 4. února krátce po 10. hodině dopolední přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru v obci Zárybničná Lhota.

Výjezdy k popadaným stromům zaměstnaly jihočeské hasiče i po celou noc

4. 2. 2019 | Více než padesát vícečetných událostí zaznamenali jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči v průběhu noci z 3. na 4. února, kdy po velmi rušné neděli pokračovali v odklízení popadaných stromů.

Kalamita v jižních Čechách

3. 2. 2019 | Už více než polovinu druhé stovky počítají výjezdy jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči k popadaným stromům.

Českobudějovičtí hasiči cvičili záchranu probořených z ledu

31. 1. 2019 | ¨Lidské tělo v ledové vodě velmi snadno promrzá a člověk může rychle padat do bezvědomí. Zásah hasičů při záchraně osoby probořené do ledu musí být proto rychlý a efektivní a v neposlední řadě pro ně samotné také bezpečný.

Mrazy, led a varování hasičů

30. 1. 2019 | Říká se, že deseticentimetrová tloušťka ledu unese jednu dospělou osobu. Skupina osob potřebuje sílu až 20 centimetrů. Na tloušťce ledu více než 20 cm lze provozovat rekreační sporty. Ale ne každý a ne vždy tato pravidla dodrží. A pak jde v ledové vodě a pod ledem o život.

Škoda po požáru dílny v Plíškovicích jde do statisíců

29. 1. 2019 | Tři jednotky zasahovaly dne v noci (29. ledna) v Mirovicích, části obce Plíškovice u požáru dílny.

Požár v bývalém komerčním centru v Táboře

28. 1. 2019 | Škodu ve výši 50 000,- stanovil vyšetřovatel HZS po požáru odpadu, který hořel v garáži domu v Berlínské ulici v Táboře.

Ranní nehody v Jihočeském kraji

28. 1. 2019 | Celkem pět nehod zaměstnalo mezi pátou a desátou hodinou ranní dnes (28. ledna) jednotky profesionálních hasičů v Jihočeském kraji. Kromě menších kolizí v Plané nad Lužnicí a Českých Budějovicích zasahovaly jednotky u následujících nehod:

Zdroj: HZS Jihočeského kraje - hzscr.cz
10:13:03 | 18.02.20193. Bavorsko-český den pro firmy opět vytvoří platformu bez hranic

JIHOČESKÝ KRAJ - Již potřetí vytvoří Bavorsko-český den pro firmy "platformu bez hranic" mezi Dolním Bavorskem a Čechami. V tomto roce se zaměřuje na možnosti a potenciály Industrial Service Excellence, tedy průmyslových inovací služeb. Odborné ...

Regionální konference Jižní Čechy - historie, současnost a odkaz pro budoucí generace

15.02.2019 | Z regionu

NOVÉ HRADY - Jde o první neformální setkání, jehož cílem je seznámit přední statutární zástupce měst s rozšířenou pravomocí z Jihočeského kraje s hist ...

Kraj chce zvýšit bezpečnost na silnicích. Policii daroval laserové rychloměry

12.02.2019 | Z regionu

JIHOČESKÝ KRAJ chce v regionu snížit počet dopravních nehod s často fatálními následky. Policii České republiky proto daroval dva laserové rychloměry ...Pondělí 18.2.2019
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.