ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | České Budějovice a Jihočeský kraj

Kdo nás opustil? Přehled posledních rozloučení v Českých Budějovicích

2. 7. 2022 | Přinášíme přehled posledních rozloučení, která se v nejbližší době uskuteční v obřadní síni českobudějovického krematoria na hřbitově svaté Otýlie.

Naučnou stezku kolem rybníka Olšina zatopila voda. Až do pátku je mimo provoz

2. 7. 2022 | Naučná stezka Olšina, která je jednou z nejoblíbenějších turistických tras na Šumavě, bude až do pátku 8. června mimo provoz. Oznámily to Vojenské lesy a statky ČR (VLS), které jsou provozovatelem této návštěvnická trasy. Důvodem je vysoký stav vody po aktuálních deštích, který stezku zatopil a poškodil.

Budějovice zruší zkratku kolem Černé věže a změnily parkovací tarif

2. 7. 2022 | V centru Českých Budějovic by měli všichni řidiči zpozornět a věnovat pozornost dopravnímu značení.

Otevřeno. Mincovna v Krumlově zavede návštěvníky do světa šlechtických zábav

2. 7. 2022 | Od července se začíná psát nová kapitola v dějinách výstav a prezentací zámku Český Krumlov. Zrekonstruovaná zámecká budova Mincovny se otevírá veřejnosti a nabízí mimořádnou výstavu. Návštěvníci poznají, jak vypadaly pompézní oslavy a zábavy šlechticů včetně toho, jaké je doprovázely nádhera i hostiny.

Adrenalin v jižních Čechách. Co lze o prázdninách zvládnout

1. 7. 2022 | /ANKETA/ Let horkovzdušným balonem, stav beztíže na pružném laně, závody motokár, seskok padákem, vyhlídkové lety, zdolání skal, jízda motorovým člunem, nebo na vodním skútru i návštěva vyhlídkové věže, či vysoké rozhledy. To vše může i na jihu Čech napumpovat adrenalin do žil.

Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz | Další zprávy »
18:12:04 | 02.07.2022

Úraz mu změnil život. Díky Běhu Českou Kanadou bude mít speciální odlehčený invalidní vozík

Úraz mu změnil život. Díky Běhu Českou Kanadou bude mít speciální odlehčený invalidní vozík

30. 6. 2022 | „Jmenuji se Martin Dohnal a v roce 2020 se mi stal pracovní úraz –⁠ kolega na mě pokácel strom. Pád stromu mi způsobil tříštivou zlomeninu 6. – 8. obratle s kompletním přerušením míchy a další jiné zlomeniny. Po měsících v nemocnici mi diagnostikovali trvalou paraplegii, můj stav je tedy neměnný. Jelikož máme dvě malé děti, Anežku a Martínka, snažím se žít aktivní život a stačit jejich tempu,” píše na webu Nové Bystřice Martin. A k aktivnímu životu je teď díky 113 závodníkům tradičního Běhu Česk ...

Nakoupíte o víkendu i v noci. Ve Strakonicích mají první automatickou prodejnu u nás

Nakoupíte o víkendu i v noci. Ve Strakonicích mají první automatickou prodejnu u nás

21. 6. 2022 | V Podskalské ulici ve Strakonicích se otevřela první automatická prodejna v České republice. V běžných otevíracích hodinách funguje v klasickém režimu s prodavačkami, po zavíračce pak jako samoobslužný obchod využívající speciální aplikaci propojenou s bankovní identitou. Druhá automatická prodejna by se měla otevřít v červnu v Českém Krumlově.

Zbavíme se Budvaru. A ČEZu. A pak budeme žít z almužny od okolních států. Komentář Štěpána Chába

Zbavíme se Budvaru. A ČEZu. A pak budeme žít z almužny od okolních států. Komentář Štěpána Chába

15. 6. 2022 | TOP 09 navrhuje sníst psy. A to i když jich moc nemáme. Ne, že bychom neměli žádné, jeden se jmenuje třeba Budvar, další se jmenuje třeba Lesy ČR, ten největší tahoun je pak tažný buldok ČEZ (o kterém se zatím taktně mlčí, ale ono se dlouho mlčet nebude). Podobných posledních zbývajících psů máme desítky. A všechny prodáme, prožereme a pak budeme čekat s nataženou rukou a doprošovat se u kolemjdoucích o almužnu. ...

Za odmlouvání šéfredaktorce jsem dostávala pokuty, vzpomíná bývalá „primácká“ redaktorka a jihočeská spisovatelka

Za odmlouvání šéfredaktorce jsem dostávala pokuty, vzpomíná bývalá „primácká“ redaktorka a jihočeská spisovatelka

2. 6. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Jana Dohnalová (* 7. 4. 1975, Bohutín) je novinářkou, výtvarnicí, spisovatelkou řady žánrů i osobou, která upomíná některé pozapomenuté osobnosti Táborska a Pelhřimovska. Narodila se v Bohutíně u Pelhřimova, odkud se později její rodiče přestěhovali do Černovic u Tábora. O její tvorbě se více dozvíme v následujícím interview.

Brouzdaliště, mlžítka i koupací mola. Budějovice vyhlíží léto

Brouzdaliště, mlžítka i koupací mola. Budějovice vyhlíží léto

25. 5. 2022 | V Českých Budějovicích může léto začít třeba hned teď. V jeho ulicích, parcích i okolí přibyly květinové záhony, nové stromy a keře, pítka i osvěžující mlžítka, grilovací místa nebo třeba koupací mola a brouzdaliště pro děti. Parné letní dny tak budou zase o něco příjemnější.

Zdroj: krajskelisty.cz/jihocesky-kraj/ | Další zprávy »
18:12:07 | 02.07.2022

HISTORIE: Věrozvěsta Cyrila a Jana Husa nespojují jen svátky, ale i zásluha o evropská písma

2. 7. 2022 |   Věrozvěst Cyril a Jan Hus, které si připomínáme 5. a 6. června, mohou mít víc společného, než se na první pohled zdá. Oba se totiž do dějin zapsali jako tvůrci evropského písma. Cyril vytvořil pro Velkou Moravu nové písmo hlaholici. Jan Hus podle řady autorů zase systemizoval český diakritický pravopis (dnešní háčky a čárky), který pak inspiroval úpravu latinského písma řady evropských jazyků. Přitom je možné, že vznik předchůdce dnešního českého pravopisu úzce souvisí právě s hlaholicí. ...

Zdroj: zakrasnejsivimperk.cz | Další zprávy »
18:12:08 | 02.07.2022

Sobota 2.7.2022
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.