ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | České Budějovice a Jihočeský kraj

Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost znají své vítěze

29. 11. 2022 | Vyhlášeny byly Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost v letech 2020 - 2021. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v letech 2020-2021 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti.

Kdo nás opustil? Přehled posledních rozloučení v Českých Budějovicích

29. 11. 2022 | Přinášíme přehled posledních rozloučení, která se v nejbližší době uskuteční v obřadní síni českobudějovického krematoria na hřbitově svaté Otýlie

Plavení dřeva chce na seznam dědictví UNESCO

29. 11. 2022 | Plavení dřeva a jako staré řemeslo by chtěla Mezinárodní asociace plavců AITR zapsat na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost znají své vítěze

28. 11. 2022 | Dne 28. listopadu 2022 proběhlo vyhlášení třetího ročníku Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost v letech 2020-2021. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v letech 2020-2021 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti.

Od sousedů: Rakouští neonacisté "strašili" uprchlíky

28. 11. 2022 | Skupina asi dvaceti maskovaných pravicových extrémistů oblečených do paramilitárních uniforem, mezi nimiž byli i Hornorakušané, zapálila před přeplněným lágrem pro běžence v Traiskirchenu bengálský oheň a rozhazovala štvavé tiskopisy.

Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz | Další zprávy »
18:23:06 | 29.11.2022

Najdete tu rekvizity, zbraně a kostýmy z filmu Jan Žižka. V Trocnově vzniká nový Archeoskanzen

Najdete tu rekvizity, zbraně a kostýmy z filmu Jan Žižka. V Trocnově vzniká nový Archeoskanzen

27. 10. 2022 | V kinech právě boduje snímek Jan Žižka, který za uplynulý měsíc zhlédlo už 300 000 diváků. Mnoho z nich se nechalo inspirovat nejen životem slavného vojevůdce, ale i jeho rodištěm Trocnovem, který rozhodně stojí za návštěvu. Pokud si počkáte do příštího roku, bude tam na vás čekat i právě budovaný Archeoskanzen prezentující život ve středověku na přelomu 14. a 15. století.

Hra o klima. Zachrání dobrovolníci z Evropy šumavská rašeliniště?

Hra o klima. Zachrání dobrovolníci z Evropy šumavská rašeliniště?

5. 10. 2022 | Více než 60 mladých lidí z 9 zemí Evropské unie se v srpnu sešlo na dobrovolnickém kempu ve Stožci, aby se zapojilo do obnovy šumavských rašelinišť a mokřadních biotopů. Kemp pořádala organizace Na mysli za pomoci Hnutí Duha a Správy Národního parku (NP) Šumava v rámci mezinárodního projektu Hra o klima! a českého projektu Život pro mokřady.

Přidali kvůli akustice bílá „nebesa“... Jihočeská filharmonie se pyšní novým koncertním sálem

Přidali kvůli akustice bílá „nebesa“... Jihočeská filharmonie se pyšní novým koncertním sálem

24. 8. 2022 | Jihočeská filharmonie sídlí od roku 1988 v budově bývalého kostela svaté Anny v Českých Budějovicích. Její koncertní sál ale už nutně potřeboval proměnu –⁠ akustika byla špatná a ani vzduchotechnika už dnešním nárokům nevyhovovala. Právě dokončené rekonstrukce se ujal ateliér A8000, který řídí architekt a zároveň vedoucí projektového týmu Vltavské filharmonie Martin Krupauer.

Zabijáci v zahradníkových službách. Jak zničit škůdce přírodní cestou? Dozvíte se v kurzech Akademie věd

Zabijáci v zahradníkových službách. Jak zničit škůdce přírodní cestou? Dozvíte se v kurzech Akademie věd

3. 8. 2022 | Chtěli byste vědět, jak ve své zahrádce ochránit rostliny ekologicky bez chemických postřiků a zbavit se škůdců pomocí jejich přirozených nepřátel? Tak to jsou letní kurzy, které pořádá Biologické centrum Akademie věd ČR v Českých Budějovicích právě pro vás. Kromě základní teorie o biologické ochraně rostlin si v nich vyzkoušíte i laboratorní práci, při které si vyrobíte své vlastní biologické postřiky proti škůdcům. ...

Úraz mu změnil život. Díky Běhu Českou Kanadou bude mít speciální odlehčený invalidní vozík

Úraz mu změnil život. Díky Běhu Českou Kanadou bude mít speciální odlehčený invalidní vozík

30. 6. 2022 | „Jmenuji se Martin Dohnal a v roce 2020 se mi stal pracovní úraz –⁠ kolega na mě pokácel strom. Pád stromu mi způsobil tříštivou zlomeninu 6. – 8. obratle s kompletním přerušením míchy a další jiné zlomeniny. Po měsících v nemocnici mi diagnostikovali trvalou paraplegii, můj stav je tedy neměnný. Jelikož máme dvě malé děti, Anežku a Martínka, snažím se žít aktivní život a stačit jejich tempu,” píše na webu Nové Bystřice Martin. A k aktivnímu životu je teď díky 113 závodníkům tradičního Běhu Česk ...

Zdroj: krajskelisty.cz/jihocesky-kraj/ | Další zprávy »
18:23:08 | 29.11.2022

Úterý 29.11.2022
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.