ČeskéBudějoviceDnes.cz
ČeskéBudějoviceDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Českobudějovický deník - zprávy

Z regionu

Českobudějovický deník - zprávy Zdroj: Českobudějovický deník - zprávy |

Modeláři z celého Česka se sešli v Týně nad Vltavou

21. 4. 2019 | Týn nad Vltavou - Znovu po roce se v sobotu 20. dubna sešli v Týně nad Vltavou stovky příznivců modelářství i konstruktéři technických maket. Přijeli z celého Česka na šestý ročník soutěže a výstavy plastikových model Vltavotýnský střep s podtitulem Návrat do dětství, který se konal v KD Sokolovna.

Dětská pohotovost po tři dny neslouží, příchozí si chvíli počkají

20. 4. 2019 | České Budějovice - "Ve dnech 19. až 21. dubna nebude k dispozici Lékařská služba první pomoci pro děti a dorost," informuje přes Velikonoce nápis na dveřích v pavilonu D nemocnice v Českých Budějovicích, kde se na dětském oddělení nachází dětská pohotovost.

Pstruzi čekají V MASNÝCH

20. 4. 2019 | České Budějovice - RYBA I MEDVĚD. Pstruhovou sezonu zahajují v budějovických Masných krámech speciální velikonoční nabídkou. Jak láká šéfkuchař Luděk Hauser (na snímku se servírkou Nicole Adámkovou), ochutnat můžetei pstruha na modro.

Na literárním festivalu si zaběháte a zjistíte, kde stály nevěstince

20. 4. 2019 | České Budějovice – O půl dne dříve začíná 6. ročník festivalu živé literatury Literatura žije. V úterý 23. dubna ho totiž zahájí výstava kreseb Lucie Drahníkové. Od 18.30 h se v úterý koná novinka letošního ročníku orientační Literární běh.

Ochranná budova kolem reaktoru prošla testem těsnosti

20. 4. 2019 | Temelín - Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou v sobotu ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Petice z Koldomu odmítá návrat kavárny

20. 4. 2019 | České Budějovice - Plán budějovické radnice na návrat Perly obyvatelé městského domu nevítají.

Na náměstí tesali kříže

19. 4. 2019 | České Budějovice - Na Velký pátek od osmi do dvanácti hodin tesali na náměstí Přemysla Otakara II. v rámci podívané Velikonoční Hrkání Divadla Víti Marčíka kříže.

OBRAZEM: V Kamenném Újezdu se konal jarmark. Děti zdobily vajíčka a perníčky

19. 4. 2019 | Kamenný Újezd - Ve středu 17. dubna se konal v Kamenném Újezdu velikonoční jarmark.

Do ulic se vydalo dvaasedmdesát hrkačů s trakaři

19. 4. 2019 | České Budějovice /VIDEO/ - Již podesáté se v krajském městě koná tradiční série průvodů Velikonoční hrkání Divadla Víti Marčíka.

Kdo nepil, dostal nealko pivo

19. 4. 2019 | Jihočeský kraj - Jihočeští policisté se zapojili do celorepublikových dopravně bezpečnostních a preventivních akcí.

Za čestné jednání získaly cenu Fair play

19. 4. 2019 | Táborsko – Adéla Průchová a Natálie Máchalová pomohly dívce, která omdlela při přespolním běhu. Jejich čin byl odměněn oceněním za čestné sportovní jednání.

Blueberry věnuje milion na vývoj mobilní aplikace vybrané neziskové organizace

18. 4. 2019 | Digitální full servisová agentura Blueberry oslavila v březnu tohoto roku 10. narozeniny. K příležitosti významného jubilea se rozhodla splnit přání někomu jinému. Vybrané neziskové organizaci daruje vývoj mobilní aplikace v hodnotě 1 milion korun. Jakékoliv nestátní a  některé státní neziskové organizace se do výzvy s názvem Blueberry neziskovkám mohou přihlásit do 15. května 2019. Výherce bude vyhlášen 10. června. ...

Opravená rybářská škola teď stojí na ostrově

18. 4. 2019 | Třeboň – Ve středu došlo na slavnostní otevření vylepšené budovy Střední rybářské a vodohospodářské školy v Třeboni. Zúčastnil se ho také geniální renesanční rybníkář Jakub Krčín.

Malíř Jan Sovák se stal čestným občanem Tábora

18. 4. 2019 | Tábor – Na minulém jednání táborského zastupitelstva získal akademický malíř Jan Sovák prestižní ocenění: stal se čestným občanem města Tábor.

Kde se konají bohoslužby

18. 4. 2019 | Českobudějovicko - Kde se konají bohoslužby o velikonočních svátcích.

Jidáše jezte ve čtvrtek za svítání

18. 4. 2019 | Borovany – Velikonoční pečivo připravují babičkyz Klubu tradic dvojí. Na ozdobu je tzv. vizovické, které je jen z mouky a vody a vydrží klidně i napřesrok.

Na ambulance se lékaři nehrnou

18. 4. 2019 | České Budějovice – Měl to být jenom případný scénář, teď se ale proměnil v realitu. Z důvodu nedostatku lékařů ochotných sloužit o víkendech a státních svátcích se totiž od pátku do neděle uzavře v českobudějovické nemocnici lékařská služba první pomoci pro děti a dorost.

Již nejsou mezi námi

17. 4. 2019 | České Budějovice - Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu.

KOMENTÁŘ RADKY DOLEŽALOVÉ: Kdyby stromy měly křídla

17. 4. 2019 | /ANKETA/ - Přijela k nám pouť… a s ní i stromy v květináčích. Tedy ne pouť, ale velikonoční jarmark. Možná se stromy na náměstí Přemysla Otakara II. zdrží až do léta. Ale s vlaštovkami už určitě zase odtáhnou.

Končící ministr otevřel největší dálniční stanoviště

17. 4. 2019 | České Budějovice - Na severním okraji Českých Budějovic ve středu začala stavba dálničního obchvatu města v úseku Úsilné – Hodějovice. Na základní kámen velké dálniční stavby si naposledy poklepal ministr dopravy Dan Ťok.Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Drak Yvolrak naučil třídit děti odpad v Sezimově Ústí

12.04.2019 | Z regionu

Čtyři kilometry od slavného husitského Tábora leží lázně Sezimovo Ústí. A právě do Sezimova Ústí dospěl soubor Karlovarského hudebního divadla ve stře ...

Smrtelná dopravní nehoda na kruhovém objezdu

12.04.2019 | Krimi

Ve čtvrtek krátce před 22:00 hodinou došlo na kruhovém objezdu na ulici Okružní v Českých Budějovicích k tragické dopravní nehodě, při které zemřel do ...Neděle 21.4.2019
Jihočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.